Blog Detay

Ana Sayfa / Blog yazıları

ÖĞRENCİLER NEDEN ÖDEVDEN NEFRET ETMEYİ SEVİYOR?Öğrenciler Neden Ödevden nefret etmeyi seviyorlar?

Ödevin gerçek amacı var mı? Sürekli şikayet etmek yerine, herhangi bir öğrenci neden eğitim sisteminin ödev üzerinde sürekli ısrar ettiğini düşünmeye çalıştı mı?

Öğrencilerin başlangıçta bunu anlamaları zor olabilir, ancak öğrencilere ödev vermede gerçek bir niyet vardır. Ödev kavramı, öğrencilerin kendilerini stresli hissetmelerini sağlamak için yaratılmış değildir. Konsept lehine veya aleyhindeki argümanlardan bazıları şunları içeriyor:

Öğretmenler Neden Ödev Verir ?

Öğretmenler, öğrencilerinden sınıfta öğretilen kavramları hatırlamalarını ve hatırlamalarını isterler. Sonuç olarak, evde uygulanacak ödevleri verirler. Bir sınıfta, öğrenciler sadece öğrendikleri bilgilerin yarısını duyar. Ancak ev ödevi, deneyimlerini kazanmak için onları hatırlama ve bilgiyi uygulamaya yardımcı olur. Ev ödevinin birincil kullanımı, okulda öğretilen bilgileri korumak ve daha iyi bilgi için evde uygulamaktır.

Neden Görevler Çalışmıyor?

Bazen öğrenciler konunun karmaşıklığı nedeniyle sorunları çözmeyi bilmiyorlar. Dolayısıyla, görevdeki ilgiyi kaybedebilirler. Bazı öğrenciler ödevin zaman alıcı olduğunu düşünür; boş zaman etkinliklerine vakit harcamak isterler.

Etkin Olmak İçin Neler Yapılabilir?

Ödev, öğrencilerin ödevlerini sınıf içinde ve öğretmenin rehberliğinde çözmesine izin vererek etkili hale getirilebilir. Öğrenciler bir kavramı anlamadıklarında öğretmenlerinden yardım alabilirler. Ancak, müfredat büyükse, bu yöntemin uygulanması zor olabilir. Üretken kılmanın diğer yolları şunları içerir:

Yaratıcı alan kurma

Konu tekrarlarını yapmak

Gruplarla çalışmak

Teknolojiyi kullanmak

Tekrar Yap Online öğretmeninden yardım alın.


Whatsapp Bilgi